Budowa wielofunkcyjnego budynku użyteczności publicznej w miejscowości Bębło

Została podpisana umowa na kolejny budynek wielofunkcyjny, tym razem w miejscowości Bębło.

Firma Usługi Remontowo- Budowlane Dawiec Józef z siedzibą w Pcimia za kwotę 1.894.141,80 zł  wykona zadanie w terminie do 30.06.2016r.

Zakres rzeczowy obejmuje: budowę wielofunkcyjnego budynku użyteczności publicznej z wbudowanym garażem dwustanowiskowym, wraz z wewnętrznymi instalacjami : wod.-kan.,gaz, c.o., wentylacji mechanicznej i instal. elektryczną, z podziemnymi zbiornikami szczelnymi na: nieczystości ciekłe oraz na wodę opadową, z drogą wewnętrzną i parkingami na dz. nr 106/6, z zjazdami publicznymi z drogi gminnej publicznej dz. nr 109 poprzez dz. Nr 106/7 w miejscowości Bębło na dz. nr 106/6, 106/7, 109 ,Gmina Wielka Wieś.

Budynek  będzie  dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony, ma spełniać potrzeby społeczności lokalnej miejscowości Bębło i w związku z tym  łączy w sobie trzy funkcje:
- pomieszczenia dla Ochotniczej Straży Pożarnej;
- zaplecze sanitarne i sportowe dla drużyn sportowych korzystających z przyległego boiska;
- salę wielofunkcyjną dla zebrań wiejskich, posiedzeń Rady Gminy, dla zespołu ludowego, zebrań Koła  Gospodyń Wiejskich oraz mniejszą salę dla młodzieży.

Zadanie to jest bardzo oczekiwane przez mieszkańców sołectwa.

2014-09-04