Dożynki na Wierzchowiu

Dożynki parafialne w końcu po wielu latach znowu zawitały do Wierzchowa. Mimo niezbyt sprzyjającej aury goście dopisali zaś gospodarze zadbali o to aby wszyscy dobrze się bawili. Tradycyjne występy zespołów: Wierzchowianie, Białokościelanki, Koła Seniora z Wielkiej Wsi, Wielkowsianki były przeplecione konkursami na najlepszego sołtysa, wręczeniem znamienitym gościom chlebów dożynkowych czy też uhonorowaniem rolników z poszczególnych wiosek. Gospodarze zadbali aby nikt nie wyszedł głodny - rozdawali chleb ze smalcem oraz kiszone ogórki. Nie obyło się bez występów tanecznych: Wielkowsianki zaprezentowały się w kowboiskim wydaniu, zaś Wierzchowianie wybrali rytmy disco- latino. Na scenie zaprezentował się również gościnnie w repertuarze ludowym zespół działający przy Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele GOKIS. Wśród gości nie zabrakło Wójta Tadeusz Wójtowicz, radnych i sołtysów z parafii, Łukasza Smółki - Szefa Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury i Budownictwa, radnego powiatowego Piotra Goraja, proboszcza Marka Wcisło, prezesa Straż Pożarna Biały Kościół Bartłomieja Jastrzębskiego, przedstawicieli gminnych jednostek oraz stowarzyszeń działających na tym terenie. Dziękujemy wszystkim za uczestniczenie w tym jakże ważnym święcie. Zaś gospodarzom gratulujemy świetnej organizacji i atrakcyjnej oprawy tego wydarzenia.

2017-08-21