Gmina Wielka Wieś laureatem Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2017

27 kwietnia br. podczas IV Europejskiego Kongresu Samorządowego w Krakowie odbyła się uroczysta Gala podczas której wręczono statuetki i dyplomy zwycięzcom Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2017.
Nagrodę dla gminy za zajęcie 3. miejsca w kategorii Gminy Wiejskie odebrał wójt Tadeusz Wójtowicz. Ranking organizowany jest przez Związek Powiatów Polskich (ZPP).
Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.
Oceniając rywali, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.
Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań.
Konkurencja ta jest jedyna w swoim rodzaju. Ranking jest bowiem aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa na okrągło - przez cały rok. Oddaje też rzeczywistość z tego względu, że w praktyce uczestnikami rankingu są całe wspólnoty samorządowe i lokalne. Mieszkańcy mogą wnieść własny wkład w powodzenie swojej gminy lub powiatu, zgłaszając zrealizowane przez siebie prywatne ekologiczne instalacje odnawialnych źródeł energii, np. słonecznej, geotermalnej, wodnej, ale także energii wiatru, otoczenia i biomasy. Po weryfikacji regulaminowej są one zgłaszane do oceny eksperckiej w ramach rankingu ZPP.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Pełne wyniki rankingu i więcej informacji znajdą Państwo na stronie https://zpp.pl/artykul/929-zwyciezcy-ogolnopolskiego-rankingu-gmin-i-powiatow-2017
Relacja z gali: https://zpp.pl/artykul/1042-wszyscy-laureaci-ogolnopolskiego-rankingu-gmin-i-powiatow-2017-uhonorowani

2018-04-30