Nowy sprzęt dla naszych strażaków

30 października 2018 r. w Urzędzie Gminy Wielka Wieś odbyło się uroczyste przekazanie przez Wójta Jednostkom OSP z terenu naszej gminy sprzętu zakupionego z programu „Bezpieczna Małopolska 2018”.

Montaż systemu selektywnego wybierania w remizie OSP Modlnica, pompy szlamowe dla OSP Biały Kościół i OSP Giebułtów, aparaty oddechowe z sygnalizatorami bezruchu dla OSP Tomaszowice, radiotelefony nasobne z zestawami podhełmowymi dla OSP Bębło czy  odzież ochronna dla OSP Wielka Wieś  pozwoli na jeszcze skuteczniejsze działania ratunkowe, a w przypadku wystąpienia zagrożenia - na szybkie i efektywne usunięcie jego skutków oraz poprawi bezpieczeństwo strażaków-ratowników.

Doposażenie wspomnianych jednostek OSP w nowy sprzęt możliwe było dzięki dofinansowaniu, pozyskanemu w ramach Konkursu „Bezpieczna Małopolska 2018”, w kwocie 24630 zł co stanowiło 50% wartości zakupionego sprzętu, pozostałą część sfinansowano z budżetu gminy.

2018-10-30