Piknik na Wierzchowiu

30 czerwca 2018 roku w Wierzchowiu odbyła się Biesiada Taneczna Country. Celem imprezy była wzajemna integracja mieszkańców nasze Gminy oraz promocja inicjatyw lokalnych, poprzez pomysł na dobrą zabawę.

Piękna sceneria naszej miejscowości, atrakcyjny program imprezy, sporo niespodzianek – szczególnie dla naszych milusińskich, przyciągnęły wielu gości na czerwcową biesiadę. Program na scenie wypełniony był występami orkiestry oraz solistów z GOKiS Wielka Wieś, zespołu Wielkowsianki oraz zespołu z Wierzchowia. Oprócz świetnie wyśpiewanych melodii country, zespoły przygotowały stylizowane kowbojskie tańce, które w idealny sposób przeniosły zebranych gości w świat westernów. Przeprowadzono wiele konkursów w których zarówno dzieci jak i ich opiekunowie mogli pochwalić się swoją zręcznością. Nie zabrakło również konkursu na najciekawszy strój country w którym wszyscy uczestnicy oprócz gromkich oklasków zostali nagrodzeni upominkami przygotowanymi przez gospodarzy. Malowane buźki, latające balony, wystrzały z pistoletów, koło fortuny, przejażdżki na koniu to tylko nieliczne atrakcje jakie towarzyszyły spotkaniu.

Na naszej Biesiadzie nie zabrakło znamienitych gości min. pan Tadeusz Wójtowicz Wójt Gminy Wielka Wieś, pani Magdalena Szymańska Dyrektor GOKiS, pani Krystyna Janecka Radna Powiatu krakowskiego, pan Zbigniew Mazela Przewodniczący Rady Gminy Wielka Wieś oraz radni i sołtysi.

Jak co roku nie zawiodły nasze Panie z Wierzchowia, dzięki którym wszyscy uczestnicy biesiady zaproszeni zostali na poczęstunek – coś na słodko, coś na słono a dla odważnych „regionalny napój”. I właśnie w takim klimacie rozpoczęła się zabawa przy muzyce zespołu „VIRTUAL” na którą w sposób wyjątkowy zaprosił wszystkich zebranych gości, prowadzący biesiadę Dariusz Kowalski.

Takie spotkanie nie mogło by się odbyć bez naszych sponsorów, którzy tak jak każdego roku nie zawiedli: Gmina Wielka Wieś, GOKiS Wielka Wieś, Firma Pogrzebowo Kamieniarska KRUK, Galeria Upominków Anna Krztoń Wielka Wieś, „KRAM” Lewitan Wielka Wieś, Cukiernia Zbigniew Stochalski, GZK Wielka Wieś, Firma „GACEK” Stanisław Majewski, Lewiatan Bębło K. Stryjak, Firma „Gardenia” Marta Krztoń, Firma „GONDEK” Sp. z o.o., Jadwiga Kowalska, Firma „Santech” Sp. z o.o., Drukarnia „PAZAX” Kutaj Anna i Zbigniew, Firma „JAG” Jacek i Aleksander Gąska, Biuro Usługowo-Turystyczne „GACEK” Jerzy Roszkiewicz.

„Trochę śpiewu, trochę tańca – jest zabawa” – to właśnie takie motto przez cały wieczór ( prawie do rana ) towarzyszyło zebranym podczas Biesiady Tanecznej Country w Wierzchowiu. Dziękujemy wszystkim gościom za wspaniałą wspólną zabawę, a dla tych którzy nie dotarli przekazujemy zaproszenie do Wierzchowia na przyszły rok.

2018-07-02