Spotkanie ze Świętym Mikołajem i „Szopką Krakowską”

W dniu 10 grudnia 2017 r. w sali gimnastycznej  ZSP Modlnica mieliśmy przyjemność gościć dzieciaki z Modlnicy, Tomaszowic, Szyc, Giebułtowa i Bębła. Dzieciaki wraz z opiekunami mieli okazje doglądnąć „Szopkę Krakowską” na podstawie scenariusza z 1974 r. w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Modlnicy. Rekwizytem do przedstawienie była szopka krakowska wykonana w 1965 r. w której poruszały się lalki wykonane w tym samym okresie czasu. Należy nadmienić iż uczniowie – aktorzy w profesjonalny sposób wykonali przedstawienie sceniczne wyreżyserowane przez p. Marlenę Rachwał oraz oprawa muzyczna przygotowana przez p. Dariusza Konieczkowicza. Po wystawieniu przedstawienia na sale wkroczył św. Mikołaj wraz ze świtą. Dzieciaki otrzymały przygotowane przez Zespół Modlnicanie upominki. Można było również poczęstować się ciastem z cukierni w Wielkiej Wsi. Pan Stochalski przekazał również Mikołaje z piernika wypieczone wg starej tradycji i przepisów. Zostało przygotowane 100 paczek mikołajkowych, które zostały rozdane przybyłym dzieciom.

Składamy serdeczne podziękowanie dla naszych darczyńców: Zarządowi Teatru Regionalnego, Radnym Modlnicy, Mieszkance Modlnicy oraz Panu Stochalskiemu z Wielkiej Wsi..

Składam serdeczne podziękowanie za udostepnienie sali p. Dorocie Nowak Dyrektorowi ZSP Modlnica, pracownikom administracyjnym ZSP Modlnica, GBP oraz Zespołowi Modlnicanie za przyczynienie się do organizacji spotkania.

Mieszkańcom Gminy Wielka Wieś z okazji Świąt Bożego Narodzenia składam najserdeczniejsze życzenia w imieniu swoim i Teatru Regionalnego w Krakowie.

Tekst: Bogumiła Pietrzyk Modlnica

2017-12-13