Wielkanocne spotkanie z tradycją

12 kwietnia w Świetlicy Wiejskiej w Modlnicy, w ramach projektu Stowarzyszenia Teatr Regionalny „Nie jesteśmy sami, jesteśmy wspólnotą – szczególnie przed świętami”, odbyło się Wielkanocne Spotkanie z Tradycją dla osób starszych i samotnych z naszej gminy.
 Spotkanie, którego współorganizatorem był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi, rozpoczęło się od życzeń złożonych przez Wójta Gminy – Tadeusza Wójtowicza. Następnie, Zespół Modlnicanie przedstawił specjalnie przygotowane na tą okazję widowisko „Trzy Maryje”. Wszyscy zaproszeni goście mieli również niewątpliwą przyjemność wysłuchania koncertu skrzypkowego w wykonaniu Miłosza Mrozowskiego. Na koniec, po wspólnym poczęstunku i symbolicznym „podzieleniu jajkiem”, każdy z obecnych  otrzymał palmę i wielkanocne jajko – ręcznie przyozdobione przez panie z zespołu Modlnicanie.

2014-04-15