Wycieczka do Inwałdu

Serdecznie zapraszamy Seniorów na wakacyjna wycieczkę w ramach programu „Aktywni i Potrzebni – Wielka Wieś przyjazna seniorom” do Inwałdu, która odbędzie się w dniu 29 sierpnia br. /wtorek/. Będziemy zwiedzać Park Miniatur, magiczny Ogród Jana Pawła II, być może w drodze powrotnej wstąpimy do Wadowic  na tradycyjną kremówkę.

Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie jest położony blisko Wadowice i Kalwarii Zebrzydowskiej– miast, które wyznaczyły drogę życia Papieża Polaka. Znajduje się w nim 3-hektarowe dzieło przedstawiające postać Papieża Pola, Bazylikę Św. Piotra w Watykanie i bazylikę Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Wędrówka alejkami Ogrodu, których długość wynosi aż 8 km, pozwoli podziwiać poszczególne elementy całego obrazu, ale również zobaczyć zdjęcia przedstawiające drogę do świętości Papieża Polaka, czy też zapoznać się z niezwykłymi historiami z jego życia. Miejsce powstało z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać życie i drogę do świętości Papieża Polaka. Ogród pełni ważną funkcję w rozwoju edukacji i kultury. Jest źródłem wiedzy i inspiracji jako „żywe muzeum” Jana Pawła II.

Park Miniatur Świat Marzeń to niezwykłe miejsce, w którym podczas podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk będziesz podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. Znajdziemy  tu wszystkie obiekty, które szanujący się turysta wyruszający w podróż dookoła świata powinien koniecznie zobaczyć. W ciągu zaledwie jednego dnia staniesz pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy koło Muru Chińskiego. Większość miniatur, których w Parku Miniatur wykonana w skali 1:15, a kompleks wenecki – Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka – w skali 1:10.

Zapewniamy transport, opiekę przewodnika, częściowo pokrywamy również koszt biletów wstępu – pozostałą część ogólnego kosztu biletu tj. 20 zł należy uiścić w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi. Na miejscu będzie również możliwość zamówienia obiadu – we własnym zakresie.

Zapisy (wyłącznie osobiste wraz z wpłatami) przyjmowane są do dnia 24 sierpnia br. włącznie, w siedzibie GOPS, w godzinach pracy Ośrodka.

2017-08-17