Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Zbiórka darów dla poszkodowanych przez nawałnice sierpniowe

Wszyscy ze zgrozą patrzyliśmy na spustoszenia i tragedie, które dotknęły wielu mieszkańców Polski. Nasza Gmina postanowiła ruszyć z inicjatywą i pomóc ofiarom nawałnic. Od czwartku (31.08) do soboty (02.09) w naszej gminie trwała zbiórka darów na rzecz mieszkańców Gminy Sośno województwo kujawsko-pomorskie, którzy ucierpieli przez klęskę żywiołową. Organizatorem przeprowadzanej akcji jest Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP oraz Jednostki Ochotniczych Straż Pożarnych z terenu naszej gminy. Celem akcji było zebranie rzeczy na, które było największe zapotrzebowanie, przede wszystkim: artykuły szkolne i chemiczne, środki czystości, produkty spożywcze z długą datą ważności oraz drobne artykuły budowlane. Zaangażowani druhowie pełnili warty w swoich remizach ale również zachęcali klientów miejscowych sklepów, by podzielili się z potrzebującymi w tym ciężkim dla nich okresie. Nie można zaprzeczyć, że ogromnym sercem wykazali się mieszkańcy naszej małej Ojczyzny, którzy z chęcią zapełniali oznakowane kosze zakupionymi przez siebie produktami czy też dobrowolnie przywozili dary do remiz. Za każdy gest wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy.

2017-09-06