Złote pióra w Gminie Wielka Wieś zostały wręczone!

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś” organizowany od 11 lat przez Szkołę Podstawową w Bęble  im. św. Jana Pawła II został rozstrzygnięty. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV-VII ze szkół z terenu Gminy Wielka Wieś. Tradycyjnie dyktanda zostały przygotowane przez Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej  w Wielkiej Wsi - Panią Joannę Patej. W tym roku przygotowane dyktanda pozwoliły wyłonić laureatów, którzy bezbłędnie poradzili sobie z przygotowanymi tekstami.  Tegoroczne  dyktanda były dość nietypowe, bowiem opisywały papużkę Lawendę, która zamieszkała w bibliotece oraz kandydatkę na psa ratowniczego – Abi. Bohaterowie dyktand pojawili się w szkole, by spotkać się z uczestnikami konkursu ortograficznego.  W czasie kiedy sprawdzane były dyktanda konkursowe przez komisję nauczycielską, uczniowie poznawali  ogólne zasady  wychowywania i zajmowania się zwierzętami.  Nagrody zostały ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu za co serdecznie dziękuję Pani dyrektor Magdalenie Szymańskiej. Natomiast złote pióra wraz z dyplomami zostały wręczone laureatom przez Wójta Gminy Wielka Wieś Tadeusza  Wójtowicza.  Serdecznie dziękuję, wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną edycję konkursu ortograficznego  i do zobaczenia za rok.

Oto laureaci:

Klasa IV