Internet w naszej Gminie

Cały obszar Gminy został już pokryty (światłowodem), mówimy tu oczywiście o głównych ulicach gdzie istnieje napowietrzna linia energetyczna lub oświetleniowa. 

Operatorzy:

Będkowice – firma MyNet

Bębło – firma MyNet

Czajowice - firma Giga

Biały Kościół – firma Fiberlink

Wierzchowie – firma MyNet

Prądnik Korzkiewski – firma Fiberlink

Szyce – firma Fiberlink

Giebułtów - firma Fiberlink

Wielka Wieś - firma Fiberlink

Tomaszowice - firma Cybernet 

Modlnica - firma Cybernet

Modlniczka - firma Cybernet 

Uzgadniamy wspólnie z Wykonawcami rozwiązania, które ułatwią i przyspieszą realizację inwestycji.  Z drugiej zaś strony Firmy wykazują zainteresowanie podciągnięciem światłowodu do osiedli i bocznych ulic, o ile oczywiście mieszkańcy wykażą zainteresowanie – Wójt Krzysztof Wołos.

Ponadto informujemy, iż pojedyncze lokalizacje, w miejscowościach gdzie jest już światłowód, należy zgłaszać do Firmy, która ma w danym terenie swoje łącze, gdyż wymagają one spotkania i analizy w terenie. Mieszkańcy, którzy mają swoje posesje w drugiej, trzeciej linii zabudowy powinni dodatkowo uzyskać zgodę sąsiadów na przejście. 

Na terenie naszej Gminy można korzystać z Internetu w ogólnodostępnych punktach wyposażonych w komputery, jakimi są:

  • Gminna Biblioteka Publiczna (Szyce, Plac Wspólnoty 1)
  • Świetlica środowiskowa w Bęble (budynek remizy OSP)
  • Świetlica środowiskowa w Modlniczce (budynek remizy OSP)

HotSpot:

- plac zabaw Park dinozaurów ul. Lipowa w Modlnicy
- park przy stawie Modlnica ul. Sportowa,
- teren rekreacyjny Giebułtów ul.. Orlich Gniazd
-w kafejce w pawilonie handlowym Nico (Modlnica, ul. Częstochowska 36, www.nico.com.pl/ w godzinach pracy pawilonu handlowego [Pn-Sb: 10-19; Nd: 11-17]

Usługi w zakresie dostarczania Internetu drogą radiową na obszarze Gminy świadczy kilka firm, (m.in. Connectic s.c. z Modlnicy http://www.connectic.pl, Classcom Sp. z o.o. z Krakowa  http://www.classcom.pl SolisNet z Krakowa http://www.solisnet.pl, Citypartner Sp. z o.o. z Krakowa http://www.citypartner.pl MyNet z Krakowa http://www.mynet.com.pl, Gemini Internet z Krakowa www.gemini.net.pl oraz Cybernet WMW z Zabierzowa http://www.cybernetwmw.pl/)

Pozostałe firmy (o których nie wiemy) dostarczające Internet prosimy o wysyłanie informacji dotyczących działalności na adres rozwoj@wielka-wies.pl

Dodatkowo na terenie gminy działają operatorzy telefonii stacjonarnej, a na przeważającej większości terenu gminy możliwe jest połączenie z Internetem za pomocą telefonu GSM lub komputera z kartą obsługującą technologię GPRS, a w niektórych miejscach również EDGE lub UMTS.

Mapa zasięgu sieci komórkowych:

udostępnij:

Data publikacji strony internetowej: