1 kwietnia wystartował IV sezon targowy

1 kwietnia zainaugurowaliśmy tegoroczny sezon targowy (Wielkowiejski Targ) uroczystym Kiermaszem Wielkanocnym.

Odwiedzający mogli przebierać w bardzo bogatej, nie tylko wielkanocnej ofercie spożywczej oraz rękodzielniczej, jaką dla mieszkańców przygotowaliśmy wspólnie z ponad 50-Wystawcami zarówno z naszej gminy, jak również z sąsiadujących i zaprzyjaźnionych z nami gmin.
Wszystkich Gości odwiedzajacych nasz Kiermasz ugościliśmy tradycyjnym żurem, z jajkiem oraz pieczywem, świątecznymi babami, którymi częstowali się goście, dzięki uprzejmości Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Krakowie. Nie zabrakło również smaczków z innych regionów Europy np. Włoch czy Grecji…

Na Kiermaszu Wielkanocnym był również dostępny szeroki wybór rękodzielniczych arcydzieł dekoracyjnych jak również, tych użytkowych. Można się było zaopatrzyć się w ręcznie wykonane świąteczne dekoracje, bez których święta nie byłyby wiosennie kolorowe i tradycyjne. Odbyły się również warsztaty, podczas których całe rodziny robiły palmy wielkanocny, był też konkurs na te najpiękniejsze palmy świąteczne. Punktem dopełniającym tradycję była prezentacja strojów i występ "Pucheroków" z Tomaszowic.

O godzinie 10.00 podczas świątecznego panelu dyskusyjnego przy Urzędzie Gminy, przedstawiliśmy naszych Partnerów sezonu targowego oraz rozmawialiśmy o koncepcji nowoczesnych wiosek Smart Villages.

Bardzo dziękujemy wszystkim Wystawcom, Gościom oraz Partnerom, Patronom Medialnym i wszystkim osobom, organizacjom zaangażowanym w przygotowanie i współtworzenie tego pięknego Kiermaszu.

 

 

udostępnij:

Data publikacji strony internetowej:

Kategoria: Wydarzenia