Bilet Metropolitalny i Małopolski Bilet Zintegrowany

Już od sierpnia mieszkańcy województwa małopolskiego będą mogli podróżować na jednym bilecie autobusami, tramwajami i pociągami.
Wszystko dzięki nowej ofercie taryfowej wprowadzonej z myślą o pasażerach, którym zależy na szybkim i sprawnym przemieszczaniu się po Małopolsce różnymi środkami transportu.

Bilet Metropolitalny i Małopolski Bilet Zintegrowany pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Jeden bilet = wiele możliwości podróży.

🤝 Oferta została przygotowana dzięki współpracy Województwa Małopolskiego, Gminy Miejskiej Kraków, Stowarzyszenia Metropolia Krakowska oraz gmin wchodzących w skład ww. Stowarzyszenia. 🤝

Miesięczne bilety zintegrowane będą obowiązywać we wszystkich pojazdach krakowskiej Komunikacji Miejskiej, w systemie publicznego transportu zbiorowego organizowanego przez Województwo Małopolskie, a także komunikacji organizowanej przez gminy: Michałowice, Niepołomice, Skawina, Wieliczka, Wielka Wieś i Zielonki.

‼️ Zakres wprowadzanej oferty 159 złotych – tyle od sierpnia zapłacą mieszkańcy, którzy zdecydują się na zakup zintegrowanego biletu na pociągi, autobusy oraz tramwaje w obszarze miasta Krakowa. 10 złotych droższy będzie bilet na I i II strefę, a 199 złotych będzie kosztował bilet metropolitalny obejmujący trzy strefy.

Oferta Biletów Metropolitalnych i Małopolskich Biletów Zintegrowanych polegać będzie na wzajemnym honorowaniu ww. rodzajów biletów zakupionych u Operatorów i Przewoźników objętych systemem. Nową ofertą biletową objęty zostanie cały obszar, na którym wykonywane są przewozy organizowane przez Miasto Kraków oraz Województwo Małopolskie (w przypadku Województwa – przewozy kolejowe w ramach systemu kolei regionalnej i przewozy autobusowe).

Wszystkie „Bilety Możliwości” będzie można zakupić w systemie Małopolska Karta Aglomeracyjna (także w aplikacji iMKA), a okresowy Bilet Metropolitalny będzie także dostępny w kanałach sprzedaży Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Więcej informacji na: https://metropoliakrakowska.pl/aktualnosci-szczegoly/bilety-mozliwosci-bilet-metropolitalny-i-malopolski-bilet-zintegrowany_b0lMdA3doDPXTK2Ej1l0


Info i foto/. Biuro Prasowe UMWM/ŁP

Bilet Metropolitalny
udostępnij:

Data publikacji strony internetowej:

Kategoria: Informacje Urzędu Gminy