Dbaj o zdrowie - soboty z prfilaktyką

Już w najbliższą sobotę podczas Wielkowiejskiego Targu startuje projekt "Dbaj o zdrowie, soboty z profilaktyką w Gmina Wielka Wieś".


Będzie to cykl czterech spotkań z badaniami profilaktycznymi oraz rozmowy panelowe o badaniach, profilaktyce, diecie, zdrowym stylu i trybie życia Pierwsze spotkanie poświęcamy mężczyznom. "My mężczyźni" to wydarzenie, które będzie czasem na rozmowy o zdrowiu, możliwości zbadania się, ale też nauki pierwszej pomocy.

Projekt realizowany przez Stowarzyszeni Rozwoju Lokalnego Inicjator przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego.

Zaplanowane badania:
- Badanie PSA – (Prostate Specific Antigen) czyli swoisty antygen sterczowy, jest to glikoproteina, którą produkują komórki nabłonka gruczołowego prostaty. Test PSA jest wykonywany na podstawie laboratoryjnej oceny próbki krwi, a w połączeniu z oceną prostaty w badaniu przez odbytnicę (DRE) może pozwolić na podstawowe określenie konieczności dalszej diagnostyki w kierunku raka prostaty.
- Badanie tętnic kończyn dolnych. Badanie to umożliwia wczesne wykrycie zwężeń w tętnicach obwodowych, czyli rozwijającej się miażdżycy, co może doprowadzić do udaru lub zawału. Badanie wykrywa wszelkiego rodzaju arytmie serca oraz jest przydatne w wykrywaniu rozwarstwienia aorty (tętniaków). Diagnostyka ta zalecana jest szczególnie pacjentom z problemami kardiologicznymi lub z cukrzycą.
- Spirometria wydolności płuc, określenie stanu płuc i oskrzeli. Badanie ważne dla osób z alergią, z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POCHP), astmą.
Zapraszamy, będą również ciekawe rozmowy panelowe oraz pokazy pierwszej pomocy z OSP Czajowice.

Oczywiście będą też rozmowy panelowe i jak zawsze bogata oferta targowa.

 

Plakatzdrowie (1)

Plakat wydarzenia

udostępnij:

Data publikacji strony internetowej:

Kategoria: Wydarzenia