Kiermasz Wielkanocny 2023

To już jutro, w sobotę 1 kwietnia 2023 r., w godz. 9.00 do 13.00, w odbędzie się Kiermasz Wielkanocny, który zainauguruje IV Sezon Wielkowiejski Targ.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia Kiermaszu Wielkanocnego, byście poznali nasz region, również od kulinarnej strony i skosztowali jak u nas "Polska Smakuje".

Będziecie mogli do woli przebierać w bardzo bogatej, nie tylko wielkanocnej ofercie spożywczej czy rękodzielniczej, jaką dla Państwa przygotowaliśmy wspólnie z ponad 50-Wystawcami zarówno z naszej gminy, jak również z sąsiadujących i zaprzyjaźnionych z nami gmin.
Odwiedzających nasz Kiermasz ugościmy tradycyjnym postnym żurem, z jajkiem lub pieczywem oraz świątecznymi babami, którymi będziemy Was częstować, dzięki uprzejmości Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Krakowie. Nie zabraknie również smaczków z innych regionów Europy np. Włoch czy Grecji…

Na Kiermaszu Wielkanocnym będzie dostępny dla Państwa szeroki wybór rękodzielniczych arcydzieł dekoracyjnych jak również, tych użytkowych. Będziecie mogli Państwo zaopatrzyć się w ręcznie wykonane świąteczne dekoracje, bez których święta nie byłyby wiosennie kolorowe i tradycyjne. Odbędą się również warsztaty, podczas których będziemy robić palmy wielkanocne oraz konkurs na te najpiękniejsze, przez Was przygotowane palmy świąteczne. Punktem dopełniającym tradycję będzie występ "Pucheroków" z Tomaszowic.

O godzinie 10.00 podczas świątecznego panelu dyskusyjnego przy Urzędzie Gminy, przedstawimy naszych Partnerów sezonu targowego oraz porozmawiamy o koncepcji nowoczesnych wiosek Smart Villages.
Pozwólcie się ugościć wielkowiejskim smakiem.

Zapraszamy Was na Kiermasz, życząc udanych zakupów i doskonałej zabawy.

 

 

Plakatkiermaszuwielkanocnego
udostępnij:

Data publikacji strony internetowej: