Kiermasz Wielkanocny z jajem

To był wspaniały dzień na Wielkanocnym Kiermaszu z jajem w Szycach.

Już od wczesnych godzin rannych mieliśmy okazję zanurzyć się w przedświąteczną atmosferę, cieszyć się lokalnymi produktami i rękodziełem oraz wspólnie przygotowywać się do nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Stoiska były pełne świeżości i tradycji - od owoców i warzyw, przez ręcznie robione przetwory, po niezwykłe lokalne sery, pieczywo, wędliny i jurajskie wina. Każdy znalazł coś dla siebie! A dekoracje świąteczne i wiosenne sprawiły, że już teraz czujemy magię Wielkanocy w naszych domach.

Program był pełen atrakcji:
Warsztaty i rozmowy o tradycjach świątecznych
Występ grupy Pucheroki i losowanie nagród na rzecz małej Zosi.
Konkursy i degustacje świątecznych dań .
Szczególnie poruszające było wsparcie dla małej Zosi Żurek - cały dochód z kiermaszu ciast Fundacja MÓJ SEN, pieczonych przez mieszkańców i wolontariuszy, wesprze jej leczenie.


Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli, by celebrować te chwile z nami. To był dzień pełen radości, tradycji i wspólnoty.

Dziękujemy wszystkim wystawcom targowym, osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia w tym m.in. prowadzącym warsztaty, organizacji stosika kulinarnego, pracownikom GOKiS i Urzędu Gminy, Wielkowiejski Targ, Fundacji Mój Sen, wolontariuszom, Ochotnicza Straż Pożarna w Bęble.

udostępnij:

Data publikacji strony internetowej:

Kategoria: Wydarzenia