Piknik ekologiczny

Drodzy mieszkańcy, miłośnicy ekologii i Wielkowiejski Targ serdecznie Was zapraszamy na Piknik Ekologiczny, który odbędzie się 16 września (sobota) w godz. 9.00-13.00 w Szycach.

W tym dniu oprócz tradycyjnych zakupów i rozmów z wystawcami będziecie mogli skorzystać w wielu ciekawy warsztatów dla dzieci i dla dorosłych (m.in składanie budek dla nietoperzy ze Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Inicjator i budek lęgowych dla ptaków, robienie kukiełek z odpadów z Inspiro, robienie naturalnych kosmetyków) - zapisy na warsztaty ogłosimy w osobnym poście.

Dla dzieci przygotowaliśmy m.in. malowanie twarzy, tatuaże, duże bańki mydlane oraz liczne zabawy i konkursy z nagrodami.

O 9.00 rozpoczniemy od wspaniałego ekologicznego przedstawienia teatralnego "Bukiet talentów".

Jak zawsze w panelu dyskusyjnym będziemy rozmawiać o ważnych tematach z zakresu ochrony środowiska, segregacji odpadów czy ochrony powietrza.

Będzie tez zbiórka korka ReKorek , gry i książki ekologiczne na stoisku Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi, gry i książki zakupione w ramach projektu pn. Jak nie my, to kto uratuje świat ? dofinansowane z Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie

Fundacja MÓJ SEN będzie organizować strefę zabaw i konkursów oraz częstować smacznymi ciastami, pamiętajcie, że warto wówczas wrzucić "pieniążek" do puszki na podopiecznych Fundacji.

W trakcie całego wydarzenia będzie w okolicy budynku GOPS prowadzona zbiórka elektrośmieci, w zamian za przyniesione odpady możecie zabrać do domu roślinkę.

Serdecznie Was zapraszamy całymi rodzinami, to będzie piękny dzień z dobrą zabawą i ekologią.

Piknik
udostępnij:

Data publikacji strony internetowej:

Kategoria: Wydarzenia