Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Wójt gminy

Wójt Gminy Wielka Wieś

mgr Krzysztof Wołos


Przyjmowanie stron:


Środa:    12.30-15.30 - po wcześniejszym umówieniu telefonicznym: 12 419-17-03 wew. 900


Aktualne zarządzenia Wójta Gminy można odnaleźć na stronach BIP w zakładce "Wójt"


Kilka słów o Wójcie

Urodził się 27 lutego 1977 roku. Jest mieszkańcem Giebułtowa. Ma żonę Monikę i dwójkę dzieci – 12 letnią Maję i 9 letniego Macieja, uczniów Szkoły Podstawowej w Modlnicy.

Bardzo lubi wędrówki po górach (co akurat stoi w sprzeczności z miłością żony Moniki do morza…). Jego pasją jest sport – szczególnie gry zespołowe, historia, oraz podróże. Sportowego ducha i grę fair play stara się zaszczepić w swoich dzieciach, które uprawiają – Maja – tenis ziemny, Maciej – piłkę nożną w LKS Błękitni Modlnica.
Jest optymistą, osobą otwartą, komunikatywną, pozytywnie nastawioną do ludzi i świata. Nie toleruję hipokryzji, głupoty i braku szacunku do innych osób. Potrafi stawiać sobie i współpracownikom ambitne cele oraz motywować do ich osiągania.
Motto „Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki”.

Wykształcenie

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ukończył studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Kapitałem Ludzkim na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz z wyróżnieniem studia podyplomowe Akademia Lidera Samorządowego na Wyższej Szkole Bankowości w Poznaniu, realizowane w partnerstwie z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji.
Posiada międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami nr 190/2009 wydany przez International Project Management Association, a także certyfikat Ministerstwa Środowiska uprawniający do zarządzania projektami środowiskowymi.
Ukończył kursy z zakresu zarządzania i prawa samorządowego, wśród których był niezwykle cenny – Project Manager dla Sektora Samorządowego.

Doświadczenie

Pracował w urzędzie gminy Wielka Wieś 11 lat na stanowisku zastępcy wójta od 1 września 2007 roku do 31 sierpnia 2018.
Był odpowiedzialny głównie za sprawy związane z lokalną oświatą (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja), pomocą społeczną (Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, świetlice środowiskowe), kulturą (Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Gminna Biblioteka Publiczna), oraz sprawy związane z promocją, rozwojem gminy i pozyskiwaniem środków zewnętrznych  (programy unijne, ministerialne).


 

Zastępca Wójta Gminy Wielka Wieś

mgr Karol Tucharz


Przyjmowanie stron:
Czwartek:    12.30-15.30 - po wcześniejszym umówieniu telefonicznym: 12 419-17-03 wew. 900

Jestem od urodzenia mieszkańcem Czajowic, gdzie wraz z żoną wychowuję dwójkę naszych dzieci – Milenę i Mikołaja.
Z wykształcenia jestem matematykiem – informatykiem. Ukończyłem Akademię Pedagogiczną oraz Uniwersytet Jagielloński. Przez ostatnie 6 lat pracowałem w międzynarodowej korporacji, jako specjalista systemów ERP, gdzie byłem odpowiedzialny za ich utrzymanie i administrowanie. W przeszłości pracowałem także w bankowości obsługując klienta indywidualnego i biznesowego. Ważnym etapem w moim życiu zawodowym była praca w charakterze nauczyciela matematyki i informatyki w krakowskim liceum i gimnazjum.
Od 7 lat pełnię funkcję prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Czajowic. Działalność społeczna zawsze była mi bliska. Wielokrotnie realizowałem wraz ze Stowarzyszeniem projekty na rzecz mieszkańców, pozyskiwałem dotacje, organizowałem akcje sprzątania Czajowic, włączałem się w przygotowywanie lokalnych imprez.
Moją pasją są sporty drużynowe. W wolnych chwilach czytam książki i słucham muzyki.

2014-04-12